Četiri medalje Jane Pavalić iz Zadra

Datum: 17.11.2019

Povodom obilježavanja Dana grada Zadra, 16. i 17. studenog 2019. godine održan je na bazenu Višnjik ,11. međunarodni plivački miting „Sveti Krševan“, u organizaciji Plivačkog kluba „Zadar“. Plivački miting „Sveti Krševan“ je od strane Hrvatskog plivačkog saveza, krovne plivačke organizacije, dobio visoku ocjenu već nakon prvog izdanja te je odabran u uski krug prestižnih natjecanja u Grand prix sustavu za najbrojnije kategorije, kategorije kadeta i mlađih kadeta (djevojčice 2007., 2008., 2009. i 2010. godište i dječaci 2006., 2007., 2008. i 2009. godište).

Svaki održan miting u Zadar privlači sve veći broj klubova i plivača mlađih kategorija u Republici Hrvatskoj ali i susjednih država. Na ovogodišnjem 11. izdanju nastupilo je 623 plivačica i plivača iz 29 hrvatskih i 3 inozemna kluba (BiH i Slovenije). PK Olimp Zabok nastupio je s 11 kadeta i mlađih kadeta natjecateljske kategorije: Jana Pavalić, Gita Vlahek, Emma Horvat, Lori Šipek-Glavač, Hana Blažević, Leon Novak, Ivan Fučkar, Niki Horvat, Enio Horvat, Patrik Dinjar, Mauro Šipek-Glavač.

Kao i mnogo puta prije tako i ovaj, Olimpovci se doma vraćaju s medaljama. Ovaj puta četiri osvojene medalje Jane Pavalić.; zlato 200 slobodno, srebro 100 leđno, 200 mješovito, i 100 slobodno. Uz ovaj kvartet osvojenih medalja isplivani su vrijedni rezultati ostalih Olimpovaca koji se bore za plivačke limite raspisane od strane HPS-a za zimsko PH.